Vánoce

23. december 2010 at 11:32 |  topic
Jo,tak Vánoce.Vánoce má každý určitě rád a to i já.Dostáváme hodně dárků,ale čím víc jsme starší tím míň dostáváme.Spíše dostáváme oblečení a kosmetiku,ale to se nám také líbí.Dnes nebudu psát jen o Vánocích co dostáváme,jaké to je,když jsou Vánoce,ale to jak to u nás probíhá.

Já ráno vstanu se ségrou a jdeme se normálně najíst,jako každý den.V televizi dávají různé pohádky a tak se koukáme.Mě pohádky hrozně baví,hlavně ty,které jsou takové dobrodružné,že chodí princové po světě apod.Když jsem byla malá,tak jsem byla hrozně nervózní,že jsem z toho i usla.Probudila jsem se a už mamka dělala řízky.Naše rodina jí na Vánoce kuřecí a vepřové řízky a k tomu normální bramborový salát,protože já a ségra (Mondiee) kapra nejíme.Teď jak to píšu,tak tu večeři úplně cítím.No,jo,ale teď už nejsem malá že?Teď už neusnu,ale dívám se napohádky,ale trochu nervózní jsem,protože také můžu dostat to co jsem si nepřála a to mě vždycky potěší.Vždycky když jsou tak 3,4 hodiny deme s příbuznýma na procházku.Je to tak pěkné,když je sníh a k tomu to počasí.Ve mě to vzbudí,takovou tu pravou "vánoční" atmosféru.Po procházce jdeme všichní domů a už jen sedíme společně u televize a zase se díváme na oblíbené pohádky.Asi tak v 6 hodin jdeme už jíst večeři.Jak já to miluju.Po večeři samozdřejmně jdeme k vyzdomenému stromečku a rozbalujeme dárky.Až je rozbalíme zavoláme zase příbuzným,kteří jsou o 4 domy dál,jestli už můžeme přijít.Máme tam babi,takže tam stejně vždycky musíme jít pro další dárky.Popovídáme si,posedíme,popijeme ;D a jdem všichní  k nám.Takhle to děláme každý rok.Když odejdou,tak si s Mondiee zkoušíme další oblečení a kocháme se všema dárkama.Po nějaký době jdem spát a druhý den jedeme k další babi.Tam už je to stejný,ale místo večeře tam máme vánoční oběd ;D a pak jdem zase rozbalovat dárky.Po rozbalování dárků se nudím společně s Mondiee.Tak co,copa u babi a dědy že?.Tak a je konec,snad se Vám to trošku líbilo.Aspoň jste se dozvěděli jak je to tak trošku u nás.
http://www.prani-k-narozeninam.kodo.cz/albums/vanoce3/331.jpg

A jak je to u Vás? :) (Aspoň to můžete napsat zkráceně. ;D)
Podepsaná Destiny.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Blair* | Web | 23. december 2010 at 13:15 | React

my taky kapra nejíme.. :D včera jsme viděla jak je zabíjeli.. fuj.. nikdy bych ho do pusy nedala. jinak u nas je to podobne, jsme s bráchoou už starší, nejsme děti tak je to jiné. dopoledne zdobíme stromek a pak pomáhám mamce. ale ted jsme taky ucítila tu vůni těch řízků :D :D mám hlad :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement